Останні події

Валерій Пацкан: Партія Регіонів довго думала, як здихатись опозиції. Кажуть, що таки придумала

Україна - лідер з погіршення Демократії серед європейських і азіатських  «нових демократій». Такий результат щорічного рейтингу Міжнародної неурядової організація Freedom House «Свобода у світі  - 2012». Статус «вільної держави» Україна втратила ще минулого року, опустившись в категорію «частково вільних країн». До третьої, нижчої категорії «невільних країн» вона поки що не докотилася, але за всіма показниками продовжується погіршення. На думку експертів, ситуація погіршується через прагнення Януковича придушити політичну опозицію.

 

Відомо, що новий закон «Про вибори» написаний спеціально під Партію регіонів, рейтинги якої останнім часом рекордно впали. Відтак, всі надії у ПР покладено саме на мажоритарщиків. В той же час, за даними УНІАНу, майбутні кандидати від влади всерйоз побоюються не якусь абстрактну опозицію, а кандидатів конкретно від «Удару», «Батьківщини» і «Свободи» незалежно від того, чи будуть ті відомими людьми в окрузі чи ні.

 

Якщо до влади в Україні не прийде нова сила, і при владі залишаться ті самі люди, що є сьогодні, то наступним їхнім кроком одразу після виборів буде зміна Конституції. А це – вибори Президента через парламент. Влада не має бути самоціллю. Для нас це інструмент, щоб змінити країну. І цю ідею ми прагнемо донести до народу.

Тим часом, Партія регіонів вже придумала, як знешкодити  рейтингових опозиціонерів по більшості округів. Про це пише видання «Українська правда». Почнуть із заборони кандидатам балотуватися одночасно і за партійними списками, і за мажоритарними округами. Ця норма законодавства, яка була вигідна тій самій ПР у 1998 році, тепер, коли ситуація докорінно змінилася, має бути ліквідована. Все робиться з елементарного розрахунку - такий «перекрій» законодавства стимулюватиме мажоритарників від опозиції записуватись у список. Так вони матимуть більше гарантій бути обраними на новий термін.

За інформацією «Української правди», цей «кидок» робитимуть руками позафракційних депутатів та групи «Реформи заради майбутнього». Цих 46-ти «незалежних» голосів якраз достатньо для звернення до Конституційного суду. Свою відповідь, яка, прогнозовано, таки заборонить паралельне балотування, суд має надати через три місяці розгляду справи. Вочевидь, це буде акурат перед початком процедури висування кандидатів.

Далі за планом ПР внести корективи до правил формування дільничних виборчих комісій, процедури зняття кандидатів з реєстрації, розподілу мажоритарних округів.

Всі вище перераховані зміни навряд будуть грати на користь опозиції. Та кому це цікаво? По-перше, для внесення змін у закон достатньо голосів більшості. А якщо зміни підтримає група з  46-ти вищезгаданих «незалежних» депутатів і 192 регіонівські картки, то цього буде цілком достатньо. По-друге, орієнтована на Європу демонстративна єдність влади та опозиції, втратила свою актуальність. По-третє, регіони придумали 100- відсоткове «прикриття»: нова редакція закону має з’явитись під гаслом виконання вимог ПАРЄ та приведення закону у відповідність до норм Конституції, а сперечатися з такими вдало-підібраними лозунгами, прямо скажемо, важко.

Валерій Пацкан

Голова Закарпатської обласної організації Політичної партії \"УДАР Віталія Кличка\"

  13 Лютого 2012 +Коментар | подобається