Останні події

На Закарпатті пройшов круглий стіл «Жінки у владу»

 Сьогодні в закарпатському «УДАРі» відбулась нарада жінок-лідерів  обласної організації. Говорили про перспективи розвитку жіночого руху на Закарпатті.

До круглого столу приєдналося майже півсотні активісток з усіх куточків області. Серед них: депутати місцевих і районних рад, спортсменки, представниці бізнесу, громадських організацій, вчителі. Всі вони готові працювати над змінами в Україні. Кажуть, що якби мали фізичну силу, то боролися б за власні погляди з кулаками. Багато з них не мають досвіду політичної роботи, але з приходом діючої влади, захотіли власними силами змінити життя в країні.

 

На початку наради одразу обумовили той факт, що «УДАРні жінки» не підтримують гендерну політику, яку пропагують сьогодні в європейських країнах. Йдеться про «стирання» поняття статевої приналежності дітей, «розбещення» суспільства, руйнування культу сім’ї. Натомість, виступають за рівність жінок і чоловіків у політиці. Таку позицію партії підтвердив і голова закарпатського УДАРу Валерій Пацкан:

«Нещодавно у своєму виступі Віталій Кличко чітко заявив, що до виборчих списках як до Верховної Ради, так і місцевих рад мають потрапити мінімум 30% жінок, - розповів Валерій Пацкан. -  Для найповнішого досягнення цієї мети сприяє квотний принцип участі жінок у політичній діяльності. З усіх українських політичних партій такий принцип прописано тільки у програмі партії УДАР. Це реальний крок для залучення жінок до активної участі у громадсько-політичному житті. Особисто для мене є пріоритетним, щоб до Закарпатської обласної організації також долучалися активістки. Я бачу, що динаміка розвитку української політики призупинилася і потребує поштовху. Його можуть дати тільки жінки, які є справжнім рушієм до прогресу».

За останні кілька місяців кількість жінок серед членів партії закарпатського УДАРу збільшилась з 17% до 30%.

За словами куратора руху, Лариси Алєнтьєвої, нещодавно вони разом з її заступницею Любов’ю Луцюк повернулися зі столиці, де захищали проект по розбудові жіночого руху на Закарпатті.  Результати поїздки непогані, тому вони впевнені, що рух «Жінка в політиці» на Закарпатті обов’язково досягне значних результатів.

«В нашій області помітне бажання жінок творити, боротися за справедливість. Ми не йдемо в опозицію до чоловіків-політиків. Навпаки - хочемо стимулювати їх звернути увагу на важливі проблеми в країні. Доведено, що тільки з приходом жінок до влади починається більш активна робота парламенту над питаннями соціальної сфери», - зазначила Лариса Алєнтьєва.

  6 Березеня 2012 +Коментар | подобається