Останні події

Валерій Пацкан: Путін «не повівся» на мовний PR від Януковича

Заяву про те, що Україна найближчим часом прийме закон про дві державні мови – українську і російську – Янукович зробив акурат перед своїм візитом до Москви. Співпадіння? Навряд. Політтехнологи регіоналів все-одно традиційно порадили б Віктору Федоровичу розіграти цю карту ближче до жовтня (вони щоразу пригадують свою «фішку» як напередодні парламентських виборів, так і перед виборами Президента).

На цей раз згадали про цю тему вчасно – перед вильотом Віктора Федоровича у Москву. Проте, очевидно, що такий «хитрий хід» враження на Путіна справив нульове: зановообраний президент Росії демонструвати ніжні почуття до підлабузництва Януковича не поспішає, рівно як і надмірну повагу до самого візиту. Так, на переговорах про дешевий газ, за яким, власне, і їхав Янукович на аудієнцію до Володимира Володимировича, навіть не був присутній голова «Газпрому» Олексій Міллер. Та й зустріч вийшла короткою, а газ і далі коштуватиме Україні 412 доларів за 1 тисячу куб.

Чи буде в Україні мусолитись це питання далі? Ймовірно, що так, адже у нього є ще інша мета: цією темою не вперше пробують розколоти Схід і Захід. Політика президента, як не дивно, логічна: коли країна розділена, нею легше управляти. Але особисто я вірю, що українці не купляться на чергову політичну провокацію.

Чи стало в Україні жити краще? Чи Партія регіонів вирішила всі нагальні питання українців? Чи більше не зосталося питань, які в Україні насправді піднімати варто?

Ні! Але, щоб відволікти українців від реальних проблем, зіштовхнути лобами правобережну і лівобережну Україну, нації нав’язується дискусія, яка, насправді, цікава виключно самим політикам.

Насправді ж, ніхто не забороняє меншинам спілкуватися тією мовою, яка їм рідніша чи, можливо, приємніша. І це чудово, якщо в Україні будуть створюватись умови для повноцінного розвитку мов кожної з меншин, у тому числі і російської. Але питання єдиної державної мови взагалі не має підлягати обговоренню. Мусолити це питання вигідно тільки політикам, які замість того, щоб працювати над ідеєю єдності серед громадян, вкотре починають сварити Схід і Захід!

Не можна спекулювати на мові держави, в якій ти живеш. Тоді давайте надамо статус угорській , болгарській, румунській.... Ніхто з украінськомовного свідомого населення не відноситься упереджено до росіян і російськомовного населення , а навпаки розуміють людей які розмовляють російською і навіть щоб не було дискомфорту багато стараються відповісти російською коли хтось не розуміє. Спекулює на цьому лише ця влада , бо це вже майже останній козир ( окрім звичайно залякувань і розправи).

«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Мені подобаються цей вислів геніальної Ліни Костенко. І нічого робити в політиці людині, котра керуючи країною чхати хотіла на всю важливість і навіть делікатність такого питання, як мова народу. Про патріотизм Президента взагалі промовчу. Україні потрібен лідер, який не буде свідомо сварити громадян, а навпаки, буде працювати на об’єднання Заходу і Сходу, лідер, який самостійно досяг успіху і створив свій позитивний імідж, через призму якого впізнається, а в подальшому сприйматиметься Україна. Тільки разом ми зможемо заново побудувати нашу Батьківщину.

  21 Березеня 2012 +Коментар | подобається