Останні події

В Ужгороді пройшов унікальний для України чемпіонат з фехтування

З 19 по 22 березня, за підтримки партії «УДАР», в ужгородському спорткомплексі Юність тривав Етап дитячої Ліги Всеукраїнського турніру з фехтування. Участь у змаганнях взяли хлопчики і дівчата з усієї України віком з 10 до 13 років.

«Це вперше ліга такого формату проводиться в Україні. Ми побудували її за зразком аналогічних ліг в Італії, Франції, Польщі. Турнір не приносить балів, голів чи секунд, але стимулює дітей залишатися в спорті, продовжувати тренування, адже починати з 12 років може вже бути запізно», - розповів тренер з фехтування, співорганізатор заходу Сергій Горецький.

Організатори змагань нарікають, що підприємці і спонсори більш охоче підтримують організації, що займаються інвалідами чи наркоманами. Це також важливо, але здоровій молоді, яка займається спортом і не вештається по вулицях допомагати не хоче майже ніхто.

Чемпіонат триває 4 дні. Щодня змагаються 70-80 юних спортсменів. Що приємно, на змаганнях в Закарпатті представлена вся Україна.

За словами голови виконавчого комітету закарпатського УДАРу Віктора Погара, в Україні, на жаль, немає цілеспрямованої програми з підтримки дитячого спорту:

«Все тримається на ідеї окремих людей і бажанні батьків юних спортсменів. В той же час, якщо дитина займається спортом, прагне до перемог і медалей – в майбутньому вона буде більш згуртованою, цілеспрямованою, відповідальною в суспільному житті і, що не маловажно, здоровою. А від цього залежить майбутнє нашої країни. Але, щоб зрозуміти це і підняти систему на вищий рівень ті, хто при владі повинні мати державне мислення», - заявив Погар.

За словами організаторів спортзмагань, формат чемпіонату ще буде вдосконалюватись. Вони сподіваються, що в подальшому на допомогу їм прийдуть не тільки політичні сили, а і всі люди доброї волі.

  23 Березеня 2012 +Коментар | подобається