Останні події

Закарпаття: «УДАР» йде на вибори окремо

Про це заявив член політради партії, голова закарпатського УДАРу Валерій Пацкан. Таке партійне рішення він пояснив різницею в ідеологічних платформах з деякими політсилами та результатами численних соціологічних досліджень.

Партія Віталія Кличка продовжує демонструвати ріст: з 5% у грудні минулого року до 6,5% у лютому і 7,2% у березні. В той же час, не всі виборці, які підтримують «УДАР», готові проголосувати за об’єднані списки. Згідно з даними експертних досліджень, об’єднання «УДАРу» з, на приклад, «Фронтом змін», у якого 10% рейтингу, дає не 17, а всього 13%. Подібна картина й з «Батьківщиною».

«Ми не бачимо сенсу в «об’єднанні заради об’єднання» , - розповів Валерій Пацкан. - У нас різна ідеологічна платформа з окремими політичними силами, і це розуміють виборці, які просто не проголосують за такий об’єднаний список. Головним завданням для опозиції сьогодні повинні стати 51% місць у майбутній Верховній Раді для формування демократичної більшості. Тому, найбільш логічним вчинком ми вважаємо об’єднання наших зусиль вже у парламенті».

Алe, щоб досягти спільної мети, слід жорстко дотримуватися принципу ненападу, який, до речі, зафіксований в Угоді про спільні дії Об\'єднаної опозиції, яку ще ніхто не відміняв.

«Мірилом опозиційності має бути готовність до реальної боротьби з фальсифікаціями та робота над, перш за все, якісними списками без взаємного поборення. Нам треба бути готовими в найближчому майбутньому підтримати ті принципи, на яких базуватимуться реформи, що пропонуватиме в наступному парламенті нинішня опозиція. Визначення кандидатів за зачиненими дверима не вбереже від \"тушок\". Це головний урок 2002го. Натомість, необхідно, щоб всі опозиційні партії опублікували біографії кандидатів-списочників і назвали осіб, які готові йти по різних округах. Якщо в окрузі є кандидати від різних опозиційних сил, то має бути проведено опитування громадян, щоб вони визначили, кому саме довіряють. Такий підхід дозволить виборцям визначити, хто саме гідний їх представляти» , - впевнений Валерій Пацкан.

Також, в розмові з журналістами голова обласної організації партії розповів, що нещодавно УДАР вже подав до Європейської народної партії документи щодо надання партії статусу спостерігача в цій організації. Приєднання УДАРу до сім’ї ЄНП посилить її позиції і стане реальним кроком до євроінтеграції України, адже ЄНП має найбільше місць у Європейському парламенті і є однією з найбільш авторитетних політичних сил на континенті.

«УДАР дотримується принципу взаємонепоборення та чекає від партнерів по опозиції підтримки ініціативи зі створення Центру по підготовці та контролю за виборами. Ми не хочемо конкуренції одне з одним, у нас спільний ворог – партія влади», - заявив Віталій Кличко під час зустрічі з Президентом ЄНП В.Мартенсом у Брюсселі.

  5 Квітеня 2012 +Коментар | подобається