Останні події

Закарпатці здали майже 30 літрів крові

Акція «Спішіть творити добро. Подаруйте краплинку життя» тривала на Закарпатті декілька тижнів. Ідея належала Мукачівській православній єпархії, священнослужителі якої вирішили докласти зусиль, щоб збільшити резерв крові для Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру та онко-гематологічного відділення Закарпатської обласної дитячої лікарні. Ще одна, більш глобальна мета – створення бази донорів, яка істотно спростить терміновий пошук донора з потрібною групою крові. До акції долучилися майже 100 чоловік. Кожен здав 250 – 300 мл власної крові.

«Лікарі кажуть, що при здачі крові відновлюється і сама кров. А священники вважають, що відновлюється і сама людина, адже коли ми чимось допомагаємо комусь, можливо, це теж своєрідне відновлення не лише організму, але й душі, - розповів голова Закарпатського УДАРу Валерій Пацкан, який нещодавно також став донором. – Коли отець Василь Керецман розповів про ідею, яку нині запроваджує, то мене і декілька чоловік з партії це також торкнулося. Ми нікого не змушували, це не було «партіним завданням». Тому приємно, що люди відгукнулись. Цікаво, що до Центру переливання крові з нашої команди прийшли в основному не жінки, які за соєю природою є більш охочими до подібних акцій, а чоловіки, серед яких і поважні бізнесмени».

«Враження напрочуд нові, незвичні і цікаві, - поділився своїми переживаннями один з перших донорів акції, протоієрей Олександр Монич. - Перш за все ти розумієш, що не на словах, а насправді потрібно зробити тут, тепер і сьогодні добру справу. Справу не заради піару чи то гонору, а заради популяризації і здорового образу життя, адже донором може бути тільки здорова людина і заради онкохворих діток».

Проблема донорства наразі гостро стоїть у більшості країн світу. Не є винятком і Україна.
Часто надіятися на допомогу від когось марно, однак, кожен з нас може долучитися до доброї справи і внести свою краплю для тих, хто цього справді потребує.

  17 Квітеня 2012 +Коментар | подобається