Останні події

Голова Закарпатського УДАРу поїхав з Кличком в Грузію вчитися реформам

Делегація партії «УДАР» на чолі з Віталієм Кличком перебуває в Грузії, де знайомиться з досвідом реформ та вивчає способи й результати їх втілення.

Так, у Батумі відбулася зустріч з Президентом Грузії Міхеїлом Саакашвілі. Також партійці зустрілися з керівництвом фракції опозиційної Християнсько-демократичної партії в Парламенті Аджарської автономної республіки. Лідер «УДАРу», зокрема, зазначив: «Нам потрібен план дій, нам потрібні орієнтири. Ми хочемо дізнатися про досвід – як втілювалося те, що ми бачимо, і як це сьогодні працює. Ми хочемо знайти відповіді на чимало питань».

Партійці на чолі з Кличком відвідали у Батумі Будинок юстиції, де здійснюють близько 250 послуг, оформлюють і видають будь-які довірні документи – від реєстрації підприємства до заміни паспорта чи купівлі нерухомості. Без черг, хабарів і швидко. «Ми вражені тим, що побачили. Вражені тим, як змінилося в країні сприйняття багатьох речей. Тим, як відбудовується Батумі – вся інфраструктура міста, філософія його облаштування, ліберальні та прозорі умови для інвесторів, будівництво готелів більшості світових мереж», – сказав Віталій Кличко.

У свою чергу Міхеїл Саакашвілі зазначив, що у Грузії за два останніх роки відбулася справжня ментальна революція, оскільки в свідомості людей змінилося ставлення до багатьох звичних раніше речей – корупції, бюрократичної тяганини та інших.

Делегація також відвідала Кутаїсі, де зустрілася з мером міста та побувала у новому приміщенні Уряду та біля грузинського Парламенту, будівництво якого завершать за місяць та переведуть депутатів з Тбілісі працювати до Кутаїсі.

«Ми приїхали з наміром вивчити досвід реформ, проведених у Грузії. Хочемо застосувати їх в Україні, - розповів член політради, голова УДАРу на Закарпатті Валерій Пацкан. –За роки в Грузії вдалося досягти кардинальних змін. Чи не найважливішим кроком для цього стала боротьба з корупцією. Міхеїл Саакашвілі розповів, наскільки важко було подолати хабарництво в його маленькій країні, кожен житель якої чийсь родич, сусід, знайомий. Вражають реформи в правоохоронних органах, робота яких сьогодні чітко регламентована. Щоб досягти такого результату, довелося замінити 98% персоналу. А сьогодні, щоб стати міліціонером в Грузії, потрібно пройти чималий конкурс. Тому всі тримаються за своє місце. Такий підхід працює в усіх установах. Поки ми докорінно не змінимо ситуацію з корупцією в Україні, у нас не буде фінансового зростання, до нас не прийдуть інвестиції».

В Тбілісі заплановані зустрічі Віталія Кличка з мером столиці Грузії, з міністром внутрішніх справ, з лідером Християнсько-демократичної партії.

  20 Квітеня 2012 +Коментар | подобається