Останні події

За підтримки УДАРу в Ужгороді медики з чотирьох країн обмінювались досвідом

Сьогодні в Ужгороді, за підтримки партії «УДАР Віталія Кличка», відбулася Міжнародна конференція угорськомовних медиків.

Поділитися власним досвідом і навчитися новому, на Закарпаття завітали 35 медиків з Румунії, Словаччини, Угорщини. Всього участь у конференції взяли близько 100 учасників.

Відтак, запрошені заслухали 12 виступів, третину з яких підготували ужгородці. Переважно, говорили про гастроентерологію у дітей і дорослих, алергічні прояви, а також на перинатальні теми.

«Це унікальна для України конференція, на якій наші лікарі, що володіють угорською мовою, мають змогу навчитися новітнім методам лікування, які вже є доступними в країнах, де медицина розвинута на порядок вище, ніж в Україні. Ось чому, за відсутності належної підтримки від влади, ми мусили взяти на себе певні організаційні питання, - розповів голова закарпатського УДАРу Валерій Пацкан. – Основна проблема медицини в Україні – відсутність належного матеріального забезпечення з боку держави. Лікарі в нашій країні досвідчені, але для їх нормальної роботи, на жаль, не забезпечено ні достатньої кількості ліків, ні належного обладнання. Мізерні зарплатні нівелюють поняття престижності професії лікаря в нашій країні. Відтак, найкращі професіонали емігрують, а система медицини розвивається занадто малими кроками».

За словами секретаря ужгородської спілки угорськомовних лікарів, Олександри Мінчук, для медиків мати можливість брати участь у подібних конференціях дуже важливо, адже це дозволяє переймати практичний досвід від представників різних країн.

«На подібних конференціях ми постійно дізнаємося про нові методи, спілкуємось з лікарями, професурою, - розповіла Олександра Іванівна. - Приємно, що учасники конференції охоче діляться з нами своїми знаннями, консультують по важким випадкам. Всі виступаючі – це не тільки теоретики, а й висококласні практики. До прикладу, завідуючий онкологічним відділенням з Дебрецена підготував тему про найновіші методи і апаратуру для лікування онкологічно-хворих. Його знання вже неодноразово приходили нам у нагоду».

Заступниця голови обласного осередку Організації угрськомовних лікарів та медсестер Закарпаття Єлизавета Лях розповіла, що подібні конференції відбуваються чотири – п’ять разів на рік (по разу на рік у кожній з країн-учасниць). На її думку, дуже важливо сьогодні звернути увагу на здоров\'я дітей, адже це чи не основний показник здоров\'я нації.

«Останнім часом ми, лікарі, помічаємо, що здоров’я дітей в Україні погіршується. А це загроза нашому майбутньому, - розповіла Єлезавета Лях. - Тому, основне завдання Організації угрськомовних лікарів та медсестер Закарпаття – донести до людей, що здоров’я треба берегти. У нас є різні програми, в тому числі щодо збереження нації, здорового харчування, профілактики соціальних хвороб. Такими проблемами ми переймаємося. Також, стараємось допомагати важкохворим по всій Україні, навіть відправляємо на лікування у Будапешт».

  12 Травня 2012 +Коментар | подобається