Останні події

Депутат від УДАРу: В діяльності Ужгородської міської ради є ряд абсурдних речей

Так, регламент міської ради ускладнює депутатам процедуру розробки проектів рішень.

Про це розповів депутат від УДАРу Ростислав Буланов під час круглого столу «Рік після місцевих виборів: моніторинг результатів реформи виборчого законодавства в Закарпатській області».

До прикладу, створюючи проект рішення, депутати особисто мають збирати узгодження усіх зацікавлених сторін, що нерідко є надто затратним по часу.
За словами Буланова, за більше року депутатства, ним вже неодноразово було ініційовано розгляд рішення щодо прийняття такого положення про громадські слухання, яке дало б змогу проводити їх на рівні мікрорайонів, невеликих громад. Це стало б додатковим інструментом протидії недобросовісним забудовникам, дало б змогу громаді впливати на вирішення актуальних питань, відстоювати свої права від свавілля влади. Це дуже актуальне питання для команди УДАРу на Закарпатті, адже за цей рік до організації звертались мешканці ряду багатоповерхівок обласного центру з проханням захистити прилеглі до їх будинків майданчики і зелені зони від забудовників.

Наразі в Ужгороді, аби провести громадські слухання, необхідно зібрати третину підписів ужгородців, і більше ніж 50 % населення мають бути присутні на цих слуханнях. Звісно, це а-пріорі не можливо, адже є питання, які торкаються, скажімо, мешканців однієї вулиці чи мікрорайону і не надто цікавлять решту ужгородців.
«Саме громада має керувати депутатами, яких обирала. Натомість, в Ужгороді система працює так, що громадські ініціативи майже неможливі. Ми вже вносили пропозицію дати можливість ужгородцям створювати ініціативні групи, які могли б за юридично-спрощеною процедурою “просувати” ті чи інші рішення, цікаві громаді», - розповів депутат Буланов. Однак, обранці, які за теорією мали б допрацьовувати всі ці питання, мабуть, побоялися такої відкритості. Тому, тоді ініціативу Буланова так і не підтримали.

  23 Травня 2012 +Коментар | подобається