Останні події

Валерій Пацкан:У регіоналів все так погано, що вони знову заговорили про мову

Журналіст Мустафа Найем ще о десятій ранку вчора написав рядки: «Сьогодні парламент продовжить розгляд законопроекту про основи державної мовної політики. Тобто ввечері у нас є всі шанси знову потрапити у випуск новин Євроньюз, а телеканал Росія покаже кадри пірнаючого в натовп народного депутата, закривавлені піджаки і розірвані сорочки».

Писав, як у воду глядів… За кілька годин до часу «Х», коли депутати і справді почали бити один одному обличчя (хто за мову, а хто проти неї), і справді стало зрозумілим, що у сесійній залі буде шоу. Хтось навіть завбачливо на засідання захопив із собою кастет. Вочевидь, щоб аргументи стали вагомішими…

Як закарпатець, можу стверджувати, що у нашому багатонаціональному краї жодних мовних проблем немає. Угорці, словаки, росіяни, румуни, роми, німці та представники інших національностей, що компактно проживають на території області, не відчувають жодного мовного дискомфорту.

Чимало угорськомовних людей (чию мову на Закарпатті пропонується зробити регіональною) вільні в тому, щоб спілкуватися тією мовою, якою їм зручніше. Це навіть добре, якщо українці знатимуть по три-чотири мови. Для них відкрито спеціалізовані школи, вони відвідують угорськомовні служіння в церквах. Звісно, ті, хто хоче влаштуватись на роботи, де принципово знати українську мову, вчать її (рівно як і українці вивчають мову, якою змушені спілкуватись, перебуваючи закордоном). Нічого дискримінаційного чи принизливого закарпатські угорці в цьому не вбачають.

Натомість, проблему в даному питанні з нав’язливою постійністю бачать політики, пропонуючи електорату чергову «червону ганчірку», на яку народ має накинутись, тим самим мобілізуючись навколо провладної партії. Такі примітивні кроки символізують одне: ситуація в регіонах для «регіоналів» на стільки погана, що інших методів і тем не залишається. Це перед президентськими виборами вони могли розкидуватись обіцянками про «податкові канікули», підвищення пенсій, легалізацію тіньових зарплат. Натомість, ситуація по жодній з цих сфер не покращилась. Відбувається систематичне урізання пільг, затримка соціальних виплат, заниження прожиткового мінімуму. В той же час, ціни в Україні продовжують зростати, значно випереджуючи зарплати. Зараз обіцяти регіоналам нічого, бо коло керма вони самі, а робити щось реальне вони явно не збираються.

Замість того, щоб бити один-одному обличчя, ганьблячи тим самим Україну, раджу регіоналам направити свою енергію на боротьбу з тотальним зубожінням народу, корупцією, «хворою» медициною, занепадаючою системою освіти.

Хай зручною для себе мовою пояснять українцям, чому стипендії, зарплати і пенсії підвищують на копійки, а ціни зростають врази, чому про справедливість в судах більше не йдеться? Чому 14 президентів європейських країн відмовилися їхати на ялтинський саміт? Чому європейські лідери бойкотують Євро-2012 в Україні, а Європейський парламент після дводенної дискусії з Україною прийняв жорстку резолюцію, в якій вперше застосував формулювання \"засуджені за політичними мотивами\"? Залишається надто багато таких «Чому?», які варто вирішувати першочергово.

Потрібно об’єднувати Схід і Захід і не допустити розколу нації, а це сьогодні під силу тільки Віталію Кличку. Погоджусь з його словами: «Для влади на порядку денному має стояти в першу чергу вирішення економічних, соціальних і іміджевих проблем держави, а єдиною державною мовою має бути українська, яка потребує захисту від україноненависників при владі».

Член політради

Голова Закарпатської обласної організації Політичної партії \"УДАР Віталія Кличка\" Валерій Пацкан

  25 Травня 2012 +Коментар | подобається