Останні події

В Ужгороді за розбиті дороги «осигналили» Облавтодор

«Ми вам податки – ви нам латки» під таким гаслом сьогодні, 29 травня активісти закарпатського «УДАРу» провели акцію протесту біля Закарпатського облавтодору. Більше сотні мітингувальників закликали водіїв на знак підтримки акції посигналити автодору. Учасники протесту - це і водії, і пасажири, і велосипедисти .

«Ми символічно залатали старий піджак, і цим продемонструвати, що скільки б не шився зношений одяг, він все-одно залишиться старим. Старий піджак – це символ старих доріг. Нам потрібні нові! Ми проти того, щоб гроші, списані на ремонт, розкрадали олігархи! Постійне латання доріг – це бізнес для розпорядників коштами. Нам обіцяли, що до Євро-2012 в Україні будуть хороші дороги, але нинішня система не зацікавлена, щоб роботи були якісні» - зазначив голова «УДАРу» на Закарпатті Валерій Пацкан.

Співорганізатор акції Валерій Метейко поділився з журналістами своєю історією. «На трасі «Київ – Чоп» сьогодні дорогу латали під дощем. Віником, з ямок вимітали воду і укладали асфальт, - розповів Валерій. – Скажіть, чи буде таке покриття служити довго?».

«На Закарпатті немає жодної дороги, яка б протрималася хоч три роки. В цьому винна сама система: дороги латаються, а через місяць ями з’являються знову. Як результат, пересічний водій платить за дороги двічі: вперше, разом з ціною за бензин, а вдруге - ремонтуючи автомобіль, який розбиває на ямах. В Україні обслуговування доріг коштує втричі більше, ніж у Європі. За ці гроші можна подолати ями раз і назавжди!», - зазначив депутат Ужгородської міської ради від УДАРу Ростислав Буланов.

В розпалі акції до мітингувальників вийшов новий керівник облавтодору, «регіонал» Іван Горба. Він так і не зміг назвати жодної якісно відремонтованої закарпатської дороги. Натомість, сказав, що йому і самому «болить» такий стан речей.

«Я в першу чергу дякую вам, що ви переймаєтесь цією проблемою, бо мені боляче бачити, в якому стані сьогодні знаходяться дороги в Україні, - визнав Іван Горба. - Облавтодор – підрядна організація. Будівництво, реконструкція, ремонти, утримання доріг ми виконуємо за держзамовленням».

Іван Горба розповів, що в цьому році, крім траси «Київ – Чоп», розмітки на жодній закарпатській дорозі не робилися. А символічний піджак, пошитий активістами, приміряти відмовився.

Зазначимо, що акції протесту і флеш-моби, присвячені поганим дорогам в Україні за підтримки УДАРу постійно проводяться по всій Україні.

  29 Травня 2012 +Коментар | подобається