Останні події

Валерій Пацкан: Країна залишилась без депутатів

Депутати відпустили самі себе на канікули аж на 2 місяці. Дарма, що залишились невирішеними ряд нагальних питань. Всього за тиждень до відпустки вони наприймали купу законів, які обійдуться країні в мільярди гривень, завели український парламентаризм в кризу.


Парламент виявився одразу і без спікера (який подав у відставку, заявивши, що \"Мовний\" законопроект був ухвалений у другому читанні із низкою порушень), і без віце-спікера (який в світлі останніх подій також розхотів працювати при діючому парламенті). Відтак, законопроекти в країні нікому підписувати, а через те, що ще й опозиція повністю бойкотує роботу Верховної Ради, парламент не можна вважати легітимним. Тож, на «після відпустки» відкладено і законопроект щодо мораторію на приватизацію майна культового призначення (всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій неодноразово наголошувала на необхідності таких законодавчих змін), і питання щодо порядку реєстрації баз персональних даних, і щодо порядку організації і проведення мирних заходів. Також, без розгляду залишились ряд законопроектів економічного змісту.

Тим не менше, поки вся країна товклася за «мовне» питання, півсотні депутатів із картками колег встигли поспіхом проштовхнути закони, які обійдуться Україні в сотні мільярдів гривень. У майже пустій сесійній залі пачками було затверджено сумнівні закупівлі, прийнято багатомільйонні зміни до бюджету, а також корупційний тендерний закон, відповідно до якого парламент фактично закрив від українців інформацію про тендери та їх підсумки. За попередніми оцінками експертів, після ухвалення цього законопроекту, бюджет недоотримає близько 270 мільярдів гривень.

Фактично, в останні дні роботи парламенту відбувся найбільший за всі роки незалежності України перерозподіл ресурсів. Після цього задоволені депутати пішли у відпустку, завбачливо підкинувши народу 100-відсоткову «жуйку» (мовну тему) - щоб зайвих розмов не виникало. До речі, це питання також залишилось «у підвішеному стані»… до осені.

Потім, під вибори, електорату розповідатимуть про усілякі «покращення» і про те, як вони важко давались після тих, попередніх, «помаранчевих». Шановні, Україні було б на багато легше досягти цього славнозвісного покращення, якби ви не душили її безграмотними реформами, а Основний Закон країни – Конституція – не переписувався би під інтереси тієї чи іншої олігархічної групи, а просто виконувався!

Минулого тижня люди, вийшовши під будівлю Українського дому і на площі міст, виступали не ПРОТИ росіян чи інших меншин, а ЗА те, щоб дати українцям право самим вирішувати долю своєї мови, ідентичності, життя. Важливі рішення, як статус державної мови, повинні прийматися тільки після консультації з громадськістю. Для цього, як це прийнято в демократичних країнах, мають проводитись громадські слухання та референдуми, в результаті яких буде наочно видно, чи насправді люди хочуть таких скандальних змін, як ті, що їм зараз пропонують маніпулятори при владі, розколюючи країну на україномовних і «інших».

Що ми маємо натомість? В «демократичній» Україні на День Конституції громадянам показово дають аж 4 дні вихідних. При цьому, нас позбавляють шансу впливати на ключові загальнодержавні і місцеві питання. Дійшли до того, що поки бізнесмени у чиновницьких кріслах ділять між собою залишки багатства України, у народу забрали навіть право мирно зібратися на площах міст. Через слабкий захист положень Конституції, відсутність реальної відповідальності за її зміни, в Україні відбувається перманентне знущання над Основним Законом. Щоб забрати у політиків можливість поспіхом, заради кон’юнктурної вигоди, змінювати Конституцію пора встановити, що після внесення змін до Конституції, повинні відбутися парламентські вибори. Будь-які зміни вважатимуться прийнятими, якщо Парламент нового скликання затвердить їх двома третинами голосів.

Всі ті афери, які провернули провладні депутати, як в останній тиждень перед літніми канікулами, так і впродовж років при владі, демонструють, що відпустка – це єдине правильне для них рішення. Депутати остаточно дискредитували себе, раз за разом демонструючи, що абсолютно не цінують нічого українського. Не викликає сумніву, що прерогативним для «заробітчан при владі» є пошук методів власного збагачення і подальшого розкрадання країни. При цьому, вони розводять «як котят» не тільки парламентську опозицію, а й весь український народ. Тож, якщо хтось може рятувати своєю присутністю, то депутати Верховної Ради України VI скликання врятують Україну тільки своєю відсутністю…

Валерій Пацкан, Голова Закарпатської обласної організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка»

  16 Липня 2012 +Коментар | подобається