Останні події

Українська мрія: «Щоб не заважали»

Апробований спосіб виведення країни з бідності (а Україна сьогодні є бідною) - дати зелене світло підприємництву, малому і середньому бізнесу. При цьому, від держави потрібна не підтримка і регулювання, а створення умов, коли бізнесу “Не заважають”.

Одного разу, під час візиту делегації УДАРу, на чолі з Віталієм Кличком, в Грузію, ми зважились на експеримент: зареєстрували фірму в місті Батумі. Процедура зайняла в нас менше години. Ще кілька хвилин знадобилось для того, щоб отримати водійське посвідчення. На дворі було 15:40 пообіді, а ми були клієнтами Дому юстицій під номером 1883. Взагалом, щодня реєстраційна служба приймає тисячі людей по десяткам напрямків. Без черг. Без думки про хабарі. Так сьогодні працює вся грузинська економіка. Звісно, залишається багато того, над чим ще треба працювати, але вектор знайдено і пересічні громадяни, а не тільки посадовці, помічають покращання. Як, побачивши все це, можна повірити розповідям Міхеїла Саакашвілі, що ще 8-10 років тому він приїздив до України і щиро дивувався освітленню на вулицях? Ви Бачили Батумі, Тбілісі, Кутаїсі сьогодні? Якщо побачите, то також повірите – завжди є шанс все змінити. Для цього потрібна мрія і сила волі одного лідера, і злагоджена робота його команди.

Українці не дурніші, не лінивіші за грузин. В нас не менше талановитих людей і рівень корупції, хоча і зашкалює, але аж ніяк не вищий за той, що був у них. Україна навіть в кращих умовах, адже географічно знаходиться на перехресті торгових шляхів, має найкращі землі і після комплексної модернізації може легко обійняти 5% світового виробництва зерна.

Але Грузія, яка пережила революцію усього за рік до революції в Україні, зуміла досягти колосальних зрушень, а ми – ні. Ми втратили шанс у 2005 році, а після зміни влади в 2010 році, нас взагалі відкинуто назад чи не по всім статтям, в тому числі, економічним і соціальним.

В Україні великі підприємства змушені виживати, самостійно шукаючи покупців, а малий бізнес -- боротися за виживання. Країна, замість того, щоб стимулювати самозайняте населення, чинить на нього такий тиск - податковий, рейдерський, адміністративний - що малому і середньому бізнесу вигідніше працювати «в тіні». За 2008-2011 роки тінізація економіки досягла рекордних обсягів - 40-60%.
Наслідком цього є мізерні зарплати в Україні, втрата трудового потенціалу, неможливість збуту продукції.

А от в сусідніх країнах підприємства легкої промисловості захищені законодавством: держава зобов’язана купувати продукцію виключно у вітчизняного виробника. В нас по-іншому: держава не лише не захищає свого
виробника, а й підтримує іноземного, дозволяючи купувати продукцію для державних потреб закордоном, адже відсутнє законодавство, яке б захищало національного виробника.

Правда в тому, що нічого не зміниться, поки при владі знаходяться люди, які не можуть пробачити середньому класу Майдан 2005 року. Зрозуміло, що як тільки народ перестане думати про те, як заробити на хліб і заплатити за житло, вони знову вийдуть на вулиці. І тоді дороги назад вже не буде. Ось чому всі реформи і «покращання» Партії регіонів приймаються з однією ціллю: придушити середній клас.
Нічого не зміниться, поки сьогоднішню владу не змінять нові. Ті, які якісно відрізняєтимуться від попередників.

Команда партії УДАР вже розробляє перші кроки, які ми робитимемо, прийшовши до влади. Один із таких кроків: дати зелене світло підприємцям. Після всеукраїнського з’їзду партії в Києві, що відбудеться на початку серпня, ми оприлюднимо нашу програму, покликану подолати систему корупції і привести Україну до Європейського шляху розвитку. Підприємництво та конкуренція будуть по-справжньому вільними. Кожен зможе не лише легко розпочати свій бізнес, але й матиме повноцінний шанс розвинутися, наскільки вистачить здібностей та можливостей. Більшу частину за зайнятістю і за обсягами створеної доданої вартості, будуть складати приватні підприємці, малі та середні підприємства.
Для економіки це означатиме пришвидшення темпів зростання у півтора-два рази. Система підтримки підприємництва є класичною, перевіреною довсідом в цілому світі: ми повинні створити умови, коли будь-який рекет і вимоги хабарів зі сторони посадовців неможливі. Також ми допоможемо просувати вітчизняний бізнес на зовнішні ринки, зокрема, через організаційну допомогу, проведення виставок, презентацій, надання інформації тощо. Необхідно скоротити регуляторне навантаження на бізнес, в тому числі, за рахунок суттєвого скорочення кількості дозволів або ліцензій (за єдиною формою), перегляду системи оподаткування.

Так, роботи багато, але разом ми зможемо відбудувати нашу країну!Валерій Пацкан, Голова Закарпатської обласної організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка», член Політичної ради партії

  25 Липня 2012 +Коментар | подобається