Останні події

На Закарпатті кандидата від «УДАРу» намагаються звільнити з роботи

Директору невеличкої загальноосвітньої школи в селі ЧабанівкаУжгородського району Ларисі Сарваш запропонували добровільно звільнитися із займаної посади через її приналежність до опозиційної партії «УДАР Віталія Кличка».

Про це сьогодні, 9 серпня, на прес-конференції в прес-центрі «Закарпаття» заявила сама Лариса Сарваш, яка з березня цього року являється головою Ужгородської районної організації ПП «УДАР Віталія Кличка».

За її словами, конфлікт триває  з травня цього року, коли від її імені, як голови Ужгородської районної організації Політичної Партії «УДАР», в районній газеті «Вісті Ужгородщини» з’явилось привітання випускникам. Після цього її викликали в кабінет до голови Ужгородської районної адміністрації, а також у Відділ освіти для профілактичної розмови. В неофіційній обстановці їй пояснили, що людина, яка належить до будь-якої іншої, ніж Партія Регіонів політичної сили, не може займати керівні посади в державних чи бюджетних установах.

Наступний епізод морального тиску мав місце після публікації коментаря Сарваш Лариси щодо мовної політики в Україні в газеті обласного значення «Р.І.О» та низці Інтернет-видань. З пані Ларисою почали говорити у грубішій формі.

Сьогодні ж її викликали до керівництва Ужгородської РДА і запропонували написати заяву про переведення її на посаду звичайного вчителя або звільнитися. Пані Лариса жодних документів не підписала і за захистом вирішила звернутися до громадськості.

«Впродовж 3 років, які я очолюю цю школу, до мене не було жодних претензій з боку керівництва ні Районного відділу освіти, ні Районної держадміністрації. Претензії з’явилися зараз, коли я очолила організацію Політичної Партії «УДАР Віталія Кличка» в Ужгородському районі. Я вважаю, що ситуація, коли спеціаліста у своїй сфері змушують звільнятися через політичні переконання не має бути», - зазначила Лариса Сарваш.

Голова Закарпатської обласної організації «УДАРу» Валерій Пацкан заявив, що дії влади є незаконними, адже Сарваш Лариса Василівна є кандидатом в народні депутати по багатомандатному виборчому округу від партії УДАР і її звільнення чи переведення на іншу посаду суперечитиме статті 76, пункту 2 Закону «Про вибори народних депутатів України».

«Тиск влади на нашого кандидата свідчить про визнання факту, що партія УДАР є політичною силою, яка здатна завадити провладній Партії Регіонів остаточно узурпувати владу в країні. Зі свого боку, ми зробимо все, щоб захистити українців від політичних переслідувань. Для цього ми готові йти до суду, виходити на вулиці, піднімати громадськість», - заявив Валерій Пацкан.

Трудовий колектив Чабанівської школи за кілька годин встигли зібрати 80 підписів у підтримку Лариси Василівни, як висококласного керівника. Під зверненням, адресованим голові Ужгородської районної держадміністрації, підписались також батьки учнів.

Наразі, Лариса Сарваш, згідно із законом, написала заяву щодо надання їй неоплачуваної відпустки, що передбачено Законом для кандидатів у депутати Верховної Ради України. Якщо ж заяву про відпустку в РДА не приймуть, «УДАРівці» звернуться до суду та інших правоохоронних органів.

  9 Серпня 2012 +Коментар | подобається