Останні події

Володимир Кличко на Закарпатті: Я б не хотів бути супротивником Кличко

Цього тижня Чемпіон світу з боксу в суперважкій вазі за версіями WBO/WBA/IBF/IBO Володимир Кличко вперше відвідав Закарпаття. Кумир мільйонів провів у нашому краї добу і обіцяв повернутися. Мовляв, йому все дуже сподобалось, а особливо  люди, їхня гостинність і щирість.

Чемпіон світу по боксу поспілкувався зі студентами на економічному факультеті УжНУ, а також відвідав змагання з боксу на спортивному майданчику «IceLand», фестиваль Словацької культури «Словенська ружа» і офіційно відкрив спортивний майданчик від Фонду братів Кличків в закарпатському Буштині.

 

Впродовж усього свого візиту Володимир Кличко жодного разу не агітував за партію, яку очолює його старший брат. В той же час, з його відгуків про сім’ю  і ситуацію в країні стає очевидним, що Віталія Кличка він підтримує в усьому, включаючи політику.

На десятки, сотні запитань відповів зірковий гість впродовж дня. Стосувались вони як спорту і особистого життя, так і політики в якій, як виявилось, безпартійний брат голови  «УДАРу» розбирається непогано.

\"Кличко

Наводимо найцікавіші, на наш погляд, моменти візиту, клаптики розмов, вражень, виразів, які вдалось почути від нього впродовж дня його перебування на Закарпатті.

Я б не хотів бути супротивником Кличко

Попри розписаний похвилинно графік, спортсмен встиг попити «ранкову каву» з журналісткою Ганною Тарканій. Розмову вона занотовувала для її одноіменної рубрики на порталі zaholovok.com.ua. До речі, у розмові з нею Володимир Кличко зізнався, що каву в повсякденному житті не п’є, бо стає надто енергійним, як duracell bunny.

Як Ви переносите цей біль під час бою?

Який біль?

\"Кличко

Це не боляче?

Ви знаете, я б не хотів бути супротивником Кличко. Якщо мені було б боляче, то я б не займався цим спортом...

Які 3 речі необхідні Вам для щастя?

Можна одну? Це любов. До всього, чим ми займаємось. Коли мене буде оточувати любов і я буду ділитися нею, робити людей щасливими, то це – найголовніше. А любов може бути різною: як до жінки, так і до країни. У неї багато сторін: і особистих, і професійних.

\"Кличков

Чому Ви не балотуєтеся до парламенту разом із братом?

Я не є членом партії і вважаю, це було б нечесним по відношенню до людей, які знаходяться в партії і які вірять в партію. Я виконую свій громадянський обов\'язок напередодні виборів і агітую людей голосувати, йти на вибори, хоча таке бажання у них за ці понад 20 років незалежності пропало: голосують за одного, виграють інші. Голосувати йти не хочеться. Тому що довіри до влади немає, довіри до виборів немає. Але я закликаю йти голосувати і не дати можливість маніпулювати людьми, так би мовити мертвими душами: за тих, хто не прийде голосувати, проголосують. У мене є на даному етапі спортивна кар\'єра, також працюю з нашим фондом, тому крім усього, чим я займаюся, крім соціальної роботи, знаходитися в партії тільки лише в списку немає жодного сенсу.

«Чоловік, іменем якого у закордонних поїздках я гордо даю зрозуміти, що таке моя країна, виявився ще і дуже людяним співрозмовником», - поділилась враженнями про зірку журналістка. - Попри лімітовану і розписану кожну хвилину графіку намагався не просто відповісти на питання «аби швидше». Навіть коли на нього поспішали закарпатські братові однопартійці, попросив дати трохи часу, щоб таки відповісти і на останнє запитання.

Я не сплю зі своїми чемпіонськими поясами

Журналіст Віталій Глагола, який спілкувався із зірковим гостем для порталу Мукачево.нет, почув від Кличка – молодшого цікаву відповідь на таке запитання:

З чого починає день чемпіон світу з боксу?

В.К. Коли я прокидаюсь, то не відчуваю себе чемпіоном світу з боксу. У мене такі ж потреби, як і в інших людей: поснідати, спланувати день... Мій ранок нічим не відрізняється. Я не сплю зі своїми чемпіонськими поясами в ліжку, чесно.

А де ці пояси зберігаються?

В.К. Спочатку, коли був один пояс, то він стояв на почесному місці. А тепер, оскільки їх багато, то вони зберігаються у спеціальній валізці для подорожей. Вони усі там складені.

Ви їх постійно возите із собою?

В.К. Ні, вони завжди в офісі. Ці пояси виїздять звідти тільки на прес-конференції і поєдинки. Пояси усі в цій валізці, а вона, до речі, дуже важка. От на позаминулому поєдинку був хлопець Олексій Сталов. Він слов\'янин, але живе у Сан-Франциско. Йому 14 років, на жаль він смертельно хворий. У нього було бажання познайомитись з братими Кличко. Ми зробили трошки більше. Цей хлопчина виносив мій пояс перед боєм. Від роздягальні до рингу йти досить довго, а весь цей час його треба тримати над головою. Пояс дуже важкий і йому про це сказали. Хлопець був такий змотивований, що спеціально тренувався майже два місяці: підтягувався, віджимався, аби бути в гарній формі. Це так, щоб зрозуміти наскільки важкі пояси.

Життя - як американські гірки

Під час зустрічі Володимира Кличка з його прихильниками в стінах економічного факультету УжНУ, Валерій Пацкан, голова Закарпатської обласної організації партії УДАР, попросив його відповісти на деякі запитання з тих, котрі напередодні писали у записках усі бажаючі.

Хочете відкрити школу боксу в Ужгороді?

Хочу відмітити, що не стільки бокс, скільки спорт є важливим. Фонд братів Кличків багато робить в цьому напрямку і на Закарпатті зокрема - сьогодні в с. Буштино Фонд відкрив 109-й спортивний майданчик. Крім того, ми реставруємо спортивні школи (ДЮСШ), які були колись давно збудовані по всій країні і з того часу жодного разу не ремонтувалися, сьогодні вони знаходяться у жалюгідному стані. А коштів у фонду на це вистачить. Ми їх відкриваємо, відвідуємо і бачимо, як багато дітей там займається. Адже вдумайтеся, яка страшна статистика: більше 90% підлітків до 14 років хоч раз спробували алкоголь, ще частина - наркотики. Тому ми сподіваємося, що до спорту приходитимуть все більше дітей, відмовляючись від шкідливих звичок. Подавайте свої заявки, і, можливо, ми зможемо допомогти спортивним школам і у вашому регіоні.

\"Кличко

Щось хочете змінити в житті?

У житті змінювати нічого не хочу. Я говорю не тільки про позитивні речі, але й про негатив. Адже без негативних моментів я б не зміг сприйняти позитив: необхідні знання та досвід в житті ми отримуємо тільки так.

А в дитинстві ким мріяв стати?

Я народився у сім\'ї військового і свого батька бачив не так часто. Тому, наочним прикладом мені для наслідування був старший брат. Я хотів бути, як він. На бокс я пішов, щоб наслідувати його. І досі він залишається для мене прикладом. Ви, напевно, захочете запитати, чи піду я за ним в політику? Ні. Поки я займаюся спортом і соціальною роботою, а в політику не збираюся.

\"Кличко

Який у Вас був переломний момент в житті?

Життя - як американські гірки, воно веде нас то вгору, то вниз, то закручує. І найголовніше - вміти отримувати задоволення від усього цього. Адже ми постійно вчимося, отримуємо нові знання, і будь-який момент в нашому житті може стати переломним. У нас в країні зараз теж переломний момент, і нам з вами важливо його не проґавити. А політика - це ж наш інструмент. І я дуже сподіваюся, що і Віталій стане сильним політичним опонентом і сильним лідером для своєї партії. Як би там не було, я готовий на всі труднощі, готовий боротися з ними і нокаутувати їх.

Чи ходите Ви в церкву і молитеся там просячи допомоги у Всевишнього?

Я вірю в Бога, у цю силу. Кожен сам визначає для себе, який він - цей Бог. Я читаю Отче наш перед найважливішими боями і заходами в моєму житті. У церкві я відчуваю те, чого не відчуваю ніде: заряджаюся позитивом і енергією, а думки мої стають чистими.

Завжди маю в голові кілька планів

Своє запитання кумиру задав і Дмитро Лукачук, переможець конкурсу на найкраще запитання Володимиру Кличку через соціальну мережу:

Ви часто порівнюєте бокс із шахами, і Вас, безумовно, можна назвати боксерським гросмейстером. Ви дійсно відразу бачите чи відчуваєте \"мат\" в кілька ходів, будучи на рингу?

Я не дарма порівнюю шахи з боксом. Коли ти знаєш гру, правила і суперників, коли можеш аналізувати їх, то в рингу відбувається все так, як ти плануєш. Навіть якщо відразу гра йде не так, як планував, маю в голові завжди ще кілька планів. Я не даю можливості нанести мені удар. Аналізуючи опонента, я розумію, як зламати суперника - спочатку ментально, а потім фізично. Але в боксі важливо, щоб цей шах-мат настав якомога швидше. Чим довше це триватиме, тим більше гра буде затягуватися, а можливість програти - зростатиме.

  21 Вересня 2012 +Коментар | подобається