Останні події

Валерій Пацкан: Регіонали затикають ужгородцям не тільки рота, а й очі та вуха

За місяць до виборів, відчуваючи свій неминучий крах, ужгородські регіонали створили для себе всі умови, щоб непомітно для громади, і навіть колег з інших фракцій, розділити між собою землі і майно Ужгорода. Місцеві депутати  внесли зміни до Регламенту міської ради. Віднині, доступ до результатів голосувань на сесіях Ужгородської міської ради закрито не тільки для мешканців міста, але і для самих депутатів.  Все знатиме тільки мер Погорєлов (член Партії регіонів). Донедавна Регламент міської ради передбачав можливість ознайомитись з результатами голосування хоча б лідерів фракцій. УДАР неодноразово звертався до суду, вносив пропозиції на сесії і виступав за те, щоб ця інформація була відкритою для кожного депутата, а відтак і для всіх ужгородців. Але мер-регіонал цілковито подолав демократію в  ужгородській міській раді.

Депутати  перетворили сесійну залу міста Ужгород на такий-собі майданчик для гри в «Мафію», коли неможливо прослідкувати хто і за що голосує. От тільки реальне життя – це не ігри! Коли майже неможливо прослідкувати, як саме і ким відбувається розподіл земель і міського майна, за кілька сесій обласний центр Закарпаття можна буде «переписати» на приватних осіб. А що головне – із запитанням звернутися нема до кого, бо посадові особи матимуть повне право прикриватися туманним поняттям «депутати», і замовчувати конкретні імена і партійну приналежність людей, що голосують.

Крім представника УДАРу, проти цього антидемократичного рішення, яке суперечить Законам України «Про доступ до публічної інформації» та «Про місцеве самоврядування»  виявились усього кілька обранців. Ми і далі виступатимемо категорично проти всіх подібних дій, які суперечать інтересам народу. Кожен українець має задуматись, як усунути від влади Партію регіонів і людей, які думають тільки про те, як ще більше збагатитися.

Я впевнений,  що разом ми повернемо право ужгородців знати, а значить і впливати. Бо  маючи доступ до результатів голосування, громада може контролювати дії тих, кого своїми голосами на місцевих виборах найняли собі на службу – депутатів та міського голову. Тільки маючи інформацію, можна змусити їх думати перед тим, як голосувати по тому чи іншому резонансному рішенню: публічності вони бояться до цих пір.

А те, що відбулося в Ужгороді, ще раз демонструє, що у більшості представників сьогоднішньої влади нема жодного бажання йти шляхом відкритості. Вони прекрасно знають на що йдуть і холоднокровно розкрадатимуть все, що залишилось під час їхнього панування. Я більш ніж переконаний, що за цією ж схемою зараз почнуть діяти регіонали по всій країні. Тому закликаю народ України стати на захист своїх міст. Слідкуйте за рішеннями, які приймають ваші депутати і не дозволяйте їм ошукати вас.

Валерій Пацкан

голова Закарпатської обласної організації

Політичної партії «УДАР Віталія Кличка», член політради

  6 Жовтня 2012 +Коментар | подобається