Останні події

Ужгородські депутати не зважають на думку громади

Депутати Ужгородської міської ради не прийняли рішення «Про громадські слухання в місті Ужгород», що виносилося на сесію 9 грудня депутатом від партії «УДАР» Ростиславом Булановим.

 

Якщо б дане питання ухвалили, то це б посилило роль мешканців міста при вирішенні багатьох питань. Легітимні слухання по питанням, що їх турбують, могли б проводити, скажімо, жителі одного мікрорайону, вулиці чи, наприклад, батьки, що водять дітей до одного і того самого дитсадка. Висновки, прийняті на такому зібранні, обов’язкові до розгляду на сесії міста.

 

«Депутатів, що не проголосували по даному питанню, вочевидь, занепокоїло те, що по результатам цих слухань люди почнуть звертатись до Міськради зі своїми проектами і Міська рада буде змушена, щонайменше, звернути на них увагу, - вважає голова Закарпатської обласної організації Політичної партії «УДАР» Валерій Пацкан. – Насправді ж, вони не хочуть, щоб у вирішення конкретних питань міста втручалися його мешканці».

«Зараз, згідно із Статутом, що регулює дане питання, щоб провести громадське слухання в Ужгороді потрібно, щоб на нього прийшла половина населення міста − а це 60 тисяч людей, - пояснив Ростислав Буланов. – Більше того, в тому, що вони підтримують зібрання громади, попередньо мають підписатися 30-35 тисяч ужгородців. На практиці ж зібрати таку кількість небайдужих практично нереально. А тому, система з самого початку не є робочою».

В Ужгороді 94,2 тис повнолітнього населення. На минулі вибори прийшло усього 49 тисяч з них. Тобто, якщо б вибори у місті проводилися за практикою, за якою народні обранці, власне, обиралися, то і їх визнали б нелегітимними. Зауважимо, що мера Ужгорода обрано 16 тисячами голосів, що становить 17,3% від загальної кількості виборців. Тобто, потрібно зібрати в три з половиною рази більше підписів для проведення громадських слухань, ніж для обрання мера Ужгорода.

Відтак, жодних громадських слухань в Ужгороді не відбувалось вже багато років. Це в той час, як, згідно із вищезгаданим Статутом, вони мають проводитись як мінімум раз на рік.

Натомість, автор проекту мав намір запровадити окреме положення, за яким слухання зі спрощеними процедурами могла б збирати саме та кількість людей, якій це потрібно.

 «Депутати не розуміють того, що якщо абстрагуватися від інтересів партій, які вони представляють, відхиливши рішення, вони і самі програли. Як мінімум, мітингів та страйків під мерією міста могло більше не бути, адже громадські слухання здатні захистити депутатський корпус від незадоволення мешканців того чи іншого району», - вважає Буланов.

 

Зауважимо, що за результатами всеукраїнського рейтингу прозорості, нещодавно оприлюдненого громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики», Ужгородську міськраду визнали другою з кінця (2,10 бали). Вочевидь, така критика нічому не навчила ужгородських депутатів.


  14 Грудня 2011 +Коментар | подобається