Останні події

Горват подав запит щодо Карпатського біосферного заповідника

Направив запит до голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка щодо забезпечення належного функціонування Карпатського біосферного заповідника та охорони його природних комплексів. Як стверджує керівник Закарпатської обласної правозахисної організації «Справа і Честь» Микола Кокіш-Мельник рішенням Закарпатської обласної ради №919 від 07 серпня 2009 року було передано заповідні територій Карпатського біосферного заповідника площею 1958 га в тимчасове користування Товариству мисливців та рибалок “Грінвуд” під мисливські угіддя неправомірно.

 

З цього приводу позов прокуратури Закарпатської області в інтересах держави був розглянутий в господарському суді міста Києва, але в задоволенні відмовлено.
Норми щодо зонування території біосферного заповідника та охорони його природних комплексів Закону України "Про природно-заповідний фонд України", на момент прийняття рішення Закарпатської обласної ради №919, допускали таку передачу.

Наразі діяльність ТМР “Грінвуд” на заповідній території суперечить статтям 5, 7-9, 12, 15, 16, 18, 42 Закону України “Про природно-заповідний фонд України” та новій редакції Положення “Про Карпатський біосферний заповідник".

За інформацією ДП “Рахівське ЛДГ”, Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства упродовж 2012-2015 років на території мисливських угідь ТМР “Грінвуд” мали місце випадки незаконного полювання невстановленими особами.
Також, прокуратурою Закарпатської області повідомлено про факти незаконного полювання та розпочатого досудового розслідування за ч.1 ст.248 Кримінального кодексу України. 
Важливо зберегти унікальну природу нашого краю!

  9 Липня 2015 +Коментар | подобається